Developing Java BDD Applications with JUnit 5 and Cucumber

JUnit Java programlama dili için geliştirilen en önemli birim test aracıdır. 5. versiyona ulaşan JUnit bir çok yeni özellik sunmaktadır. Cucumber ise iş gereksinimlerini takip eden ve BDD – Behaviour Driven Development stilinde test yazmaya imkan sağlayan bir araçtır.

JUnit 5 ve Cucumber ve dolayısıyla BDD ile çalışmak, yalnızca testleri doğru yazdığınızdan emin olmanızı değil, aynı zamanda doğru olanı yaptığınızdan da (yazılımınızın değerli özellikler sunması açısından) emin olmanızı sağlar. Bu etkinlikte Java ve Cucumber ile birlikte nasıl çalışılacağını ve BDD stilini izleyerek bir Java uygulamasına nasıl yeni özelliklerin ekleneceğini göstereceğiz.

Konuşmacı: Catalin Tudose

catalin_tudose-150x150.png

Catalin Tudose, 2000’lerin başından beri Java ile çalışan deneyimli bir yazılım mühendisidir. Çeşitli telekomünikasyon ve finans projelerinde; Kıdemli Java geliştiricisi, Java takım lideri ve mimarı olarak çalışmalar yapmıştır.

Ayrıca Java, Spring, Hibernate, Design Patterns, Code Refactoring, Automated Testing ve Software Architecture gibi konularda şirketler ve üniversiteler için eğitimler düzenlemiştir. Luxoft ile birlikte Bükreş’teki Otomasyon ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi’nde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için “Gelişmiş Java Programlama” kursunu başlatmıştır.

Catalin “JUnit in Action” kitabının yazarı (https://www.manning.com/books/junit-in-action-third-edition) ve Pluralsight platformunda 6 kurs ve 1 projenin yazarıdır (https://app.pluralsight.com/profile/author/catalin-tudose).

Etkinlik dili: İngilizce

Tarih ve saat:

9 Mart Salı, 20:00 – 21:00

Etkinliğe katılan üyelerimizden 1 kişiye Jetbrains Ultimate lisansı, 2 kişiye Manning’ten JUnit in Action kitabı hediye edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir