İstanbul Java Günü 2013 – Arun Gupta ve Peter Veentjer’in katılımlarıyla başlıyor…

İstanbul Java Günü 2013 konferansı; 02 Şubat 2013 cumartesi günü  Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde düzenlenecektir. İstanbul Java Günü 2013 konferansı, dünya çapında ünlü konuşmacıları ağırlayacaktır. Java EE & GlassFish öncülerinden Arun Gupta  ve Multiverse projesinin geliştiricisi Peter Veentjer konferansımızın konukları arasında olacaktır

Arun Gupta Kimdir ?

14 yıldan beri yazılım sektöründe dağıtık programlama, web tabanlı yazılımlar üzerinde çalışmalarda bulunan Arun Gupta,  yaklaşık 5 senedir Java EE ve Glassfish teknolojilerinin tanıtımında öncülük yapmaktadır. Arun Gupta’nın şu an ki rolü Java topluluklarıyla Java EE ve Glassfish konularında yakın çalışmalarda bulunmaktır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Peter Veentjer Kimdir ?

Java dünyasında Concurrency uzmanıdır. Yaklaşık 10 senedir danışman/mimar olarak görev yapmaktadır. Peter Veentjer’in ilgi alanları concurrency control, stm, distributed computing, cloud-computing, enterprise/yazılım mimarileri. Peter Veentjer’ ayrıca yazılım kalitesi/refactoring /patterns ve yazılım dili tasarımı üzerine çalışmalarda bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için tıklayınız. 

 

Etkinliğin yeri ve zamanı :

Tarih 02 Şubat 2013 Cumartesi

Saat : 12.30 – 18.30 arası

Yer : Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü – Fazıl Say  Salonu

Etkinlik Ücretsizdir. Lütfen sayfanın sonundaki formdan kayıt yaptırınız.

Etkinlik programı

12.45 – Açılış konuşması : Altuğ Bilgin Altıntaş – kodcu.com

 


13.00 – 13.50

cağatay-çivici

 • Konuşmacı : Çağatay Çivici – Primefaces
  • Çağatay Civici JavaServer Faces Expert Grubunun üyesidir. Popüler PrimeFaces projesinin başkanıdır ve açık kaynaklı Apache MyFaces projesinde PMC üyesidir
 • Konu :   Primefaces

 


14.00 – 14.50

arungupta

 • Konuşmacı : Arun Gupta – JEE & Glassfish Evangelist
 • Konu :   Java EE 7 and provide an update on what’s coming new there.

15.30 – 16.20

Hilmi Kemal Yıldız

 • Konuşmacı : Hilmi Kemal Yıldız- OBSS
 • Konu :    JavaFX 2’ye Genel Bakış

16.30 – 17.10

Peter Veentjer


17.20 – 17.50

rahman-usta

 • Konuşmacı : Rahman Usta – Kodcu.com
  • Kodcu.com bünyesinde, teknoloji yazarlığı, eğitim, yazılım geliştirme, e-eğitim ve danışmanlık hizmetleri üzerine yoğunlaşan Usta, yazılım topluluğuna ve yazılım sektörüne fayda sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. İlgi ve bilgi yönelimini Java Teknolojileri üzerine kuran Rahman Usta, bilgi dünyasının ilk meyvesi olan “Java Mimarisiyle Kurumsal Çözümler” kitabının yazarıdır.
 • Konu :  Java’da Dil Devrimi:  Java 8 – Lambda Projesi

 


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir